چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
زبان نکته کاربلدها
خانه » دانش و فناوری » آموزش رایگان مهمترین نکات تولید محتوا برای سایت!
تولید محتوا
تولید محتوا

آموزش رایگان مهمترین نکات تولید محتوا برای سایت!

۳۶ قدم برای تولید محتوا براساس اصول بهینه سازی سایت

برای تولید محتوای تاثیرگذار از چک لیست زیر استفاده کنید تا مطمئن شوید که آن مطلب برای خواننده، خزنده های موتور جستجو و اهداف بازاریابی به طور کامل بهینه سازی شده است. با یخوانید همراه باشید:

تولید محتوا

چک لیستی برای تولید محتوا وب سایت و بلاگ

 1. اولین قدم تولید محتوا این است که یک عنوان مناسب ایجاد کنید. در ابتدای کار حداقل از یک عبارت ازمایشی برای عنوان پست خود استفاده کنید. دانستن عنوان قبل از شروع به نوشتن، به شما کمک می کند تا از موضوع اصلی خارج نشده و آنچه را که در عنوان مطرح می کنید، برای مخاطب ارائه دهید؛ مثلاً آموزش تولید محتوا برای سایت و بلاگ مقالات.
 1. مخاطبان خود را شناسایی کنید. دقیقاً مشخص کنید که پست تان را برای چه کسانی منتشر می کنید. هنگامی که مخاطب محتوای خود را بخوبی بشناسید، نوشتن مستقیم برای آن مخاطب، بسیار ساده تر خواهد بود.

تولید محتوا

 1. بدانید هدف تان چیست. مطالب دیجیتالی که ارائه می کنید، باید منطبق با برنامه بازاریابیِ خودتان ایجاد شود. بنابراین یکی از اولین مواردی که در چک لیست نوشتاری باید به آن توجه شود، شناسایی هدف اصلی بازاریابی محتوای وبلاگ تان است(مثلا ایجاد آگاهی از برند، گرفتن اشتراک ایمیل، بهبود سئو و غیره).
 1. یک کلمه کلیدی اصلی برای متن تان اختصاص دهید. از ابزار Keyword Difficulty الکسا برای شناسایی بهترین کلید واژه ها برای پست تان استفاده کنید. یک کلمه کلیدی، باید بخوبی نشان دهنده موضوع پست بوده و بهترین کلید واژه در صنعت شما باشد. این کلمه کلیدی باید در بین مخاطبان پرطرفدار باشد و از نظر رقابت نیز طوری باشد که بتوانید برای آن کلمه رنک شوید.(مثل محتوای بهینه یا سئو شده)

تولید محتوا

 1. از کلمه کلیدی اصلی در عنوان استفاده کنید. به سراغ عنوان تان بروید و مطمئن شوید که کلمه کلیدی اصلی در عنوان استفاده شده است.
 1. چند کلمه کلیدی اضافی برای پست تان اختصاص دهید. یک چک لیست قوی برای نوشتن یک پست خوب، شامل گامی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط است . سه یا چهار کلمه کلیدی LSI انتخاب کنید که با کلمه کلیدی هدف مرتبط باشد.(مثل کپی رایتینگ)
 1. بیش از ۳۰۰+ کلمه بنویسید. تا جایی که احساس می کنید لازم است، بنویسید، تا موضوع را به طور کامل پوشش دهید، و بهترین کار این است که از بیش از ۳۰۰ کلمه در متن استفاده کنید تا به موتورهای جستجو نشان دهید که پست تان، یک منبع کامل است.
 1. ارزشی به پست خود اضافه کنید. همانطور که پست خود را می نویسید، جزئیات، حقایق، آمار، نکات، اخبار و اطلاعاتی را ارائه دهید که برای خواننده ارزشمند و مفید باشند.
 1. فقط نگویید، نمایش هم بدهید. بخش مهمی از یک چک لیست مناسب، استفاده از مثال هایی است که مخاطبان را قادر می سازد پیام های مورد نظر شما را درک و جذب کنند.
 1. از جملات معلوم استفاده کنید نه مجهول. با استفاده از یک لحن مشخص، پست های خود را جالب نگه دارید. از زبان مجهول دوری کنید، چراکه می تواند ظاهر محتوا را خسته کننده و یا کسل کننده نشان دهد.
 1. خوانایی را در حد متوسط نگه دارید تا تمام خوانندگان متوجه شوند. در عین حالی که کیفیت نوشته باید بالا باشد، آن را ساده نگه دارید. در جملات تان از ساختار پیچیده یا اصطلاحات استفاده نکنید که خوانندگان متوجه آن نشوند.(در حد مقطع هشتم بنویسید)
 1. از سرقت محتوا اجتناب کنید . محتوایی که ایجاد می کنید همیشه باید منحصر به فرد باشد و هرگز از وب سایت دیگری کپی نشده باشد. دست چین کردن محتوا از سایت های دیگر می تواند منجر به مجازات جستجو شود.
 1. منابع مناسبی ارائه دهید. اگر از نقل قول ها یا اطلاعات سایت های دیگر در پست وبلاگ خود استفاده می کنید، با فهرست کردن و لینک دادن به منبع، به آنها ارجاع دهید.(مثلا الکسا)
 1. از زیر عنوان ها استفاده کنید. مطالب خود را با استفاده از زیر عنوان ها به چند بخش تقسیم کنید تا بخش های مختلف متن را از هم جدا کرده باشید.
 1. از کلیدواژه اصلی حداقل در یکی از زیر عنوان ها استفاده کنید. چک لیستِ شما باید شامل بخشی برای قرار دادن کلید واژه در حداقل یک subheading باشد.
 1. پاراگراف های بزرگ را بشکنید. محتوای دیجیتال باید امکان “سطحی خوانده شدن” را داشته باشد، بنابراین بلوک های متنی و پاراگراف های بزرگ را با اضافه کردن چند پاراگراف جدید و فضای خالی، کوتاه تر کنید.
 1. اطلاعات مهم را برجسته کنید. یکی از مهمترین نکات نوشتن محتوا، استفاده از ویژگی قالب بندی است که خواندنِ سریع پست را آسان تر می کند. اطلاعات مهم را پررنگ، ایتالیک، و یا هایلایت کنید.
 1. از گرافیک مرتبط استفاده کنید. چک لیست محتوا وبلاگ شما باید شامل تصاویر، فیلم ها، پست های اجتماعی و غیره نیز باشد که پست را جذاب تر یا تعاملی تر کند.
 1. مطمئن شوید که تصاویر دارای اندازه مناسبی هستند. تصاویری که خیلی بزرگ هستند، سرعت بارگذاری سایت را کاهش می دهند، بنابراین از عکس هایی که حجم زیادی دارند، استفاده نکنید. این برای تولید محتوا بسیار مهم است.
 1. کلید واژه اصلی را به تگ alt عکس نیز اضافه کنید. از کلمه کلیدی مورد نظر صفحه در تگ alt تصویر برای بهبود سئو پست استفاده کنید.
 1. از کلید واژه اصلی در عنوان فایل تصویر استفاده کنید. هنگام اضافه کردن تصاویر، از کلید واژه اصلی در نام فایل اصلی و عنوان(title) آن در CMS استفاده کنید.
 1. حق کپی برداری تصویر را نقض نکنید. مطمئن شوید که حق انتشار رسانه را دارید تا از نقض حق کپی رایتینگ عکسها و ویدیوهای دیجیتال جلوگیری کرده باشید.
 1. از کلید واژه اصلی در عنوان صفحه استفاده کنید. در چک لیست تولید محتوا خود، با نوشتن کلید واژه اصلی در عنوان صفحه، بهینه سازی سئو را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان صفحه شما منحصر به فرد است تا از مشکلات تگ عنوان تکراری(duplicate title tag) که ممکن است به سئو شما آسیب برساند جلوگیری شود. معمولا می توانید همان سربرگ(title) صفحه را برای عنوان(headline) خود نیز استفاده کنید.
 1. از کلید واژه اصلی در توضیحات متا استفاده کنید. همچنین، کلمه کلیدی اصلی را در توضیحات متا اصلی تان که نباید بیش از ۳۲۰ کاراکتر باشد، جای دهید.

تولید محتوا

 1. از کلید واژه اصلی در اولین پاراگراف استفاده کنید. یکی دیگر از نکات copywriting SEO این است که کلمه کلیدی اصلی را در اولین پاراگراف متن قرار دهید تا سیگنال هایی را به خزنده های جستجو ارسال کند.
 1. از کلید واژه اصلی در انتهای کپی تان نیز استفاده کنید. از کلمه کلیدی اصلی در انتهای پست، استفاده کنید تا پست را همراه با منابع و عبارت هدف به اتمام رسانید.
 1. از کلمه اصلی به طور طبیعی استفاده کنید. کپی را با کلمات کلیدی پر نکنید. از عبارت اصلی به اندازه کافی استفاده کنید تا یک چگالی کلمات کلیدی ۲ درصدی را در کپی خود ایجاد کرده باشید.
 1. از هر یک از کلمات کلیدی ثانویه یا اضافی، حداقل یک بار در کپی تان استفاده کنید. با اضافه کردن کلمات مرتبط، حداقل یک بار در پست، از کلمه کلیدی اصلی حمایت کنید.
 1. لینک هایی به صفحات داخلی مرتبط اضافه کنید. در این مرحله از چک لیست، از طریق هایپرلینک های مرتبط، در متن تان، لینک هایی به سایر پست های منتشر شده و صفحات سایت خود قرار دهید.
 1. به سایر صفحات وب با کیفیت نیز لینک دهید. با لینک های سئو فرندی خارجی، به دیگر وب سایت های با کیفیت لینک دهید تا به منابع اعتبار بیشتری داده باشید.
 1. لینک های خارجی را به صورت “باز کردن روی یک صفحه جدید” تنظیم کنید. لینک های خروجی درون صفحه خود را بررسی کنید و آنها را طوری تنظیم کنید تا در یک پنجره جدید باز شوند تا خوانندگان را در سایت خود نگه داشته باشید، حتی اگر آنها روی لینکی خارجی کلیک کرده باشند.
 1. با یک دعوت به عمل(call-to-action) کار را تمام کنید. از آنجایی که همه پستهای بلاگ ها با هدفی در ذهن نوشته می شوند، از یک call-to-action در انتها استفاده کنید تا خواننده را از آنچه می خواهید انجام دهند، مطلع کنید.

تولید محتوا

 1. عناوین بهتری بنویسید. به عنواین خود بازگشته و کلمات بهتر و بیشتری را اضافه کنید تا قدرت بیشتری به عنوان داده باشید. بهترین گزینه را از بین گزینه های جدید خود انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان تان  کلید واژه اصلی را نیز شامل شده و مختصر و قانع کننده باشد. عنوان نهایی شما باید زیر ۶۰ کارکتر باشد تا بتواند به طور کامل در جستجو نمایش داده شود.
 1. مطلب تان را برای اشتراک گذاری اجتماعی بهینه کنید. با ایجاد محتوایی که قابل اشتراک گذاری باشد، یعنی دکمه هایی نظیر ClickToTweet، callouts و آیکون های اشتراک گذاری اجتماعی را شامل شود، خوانندگان را تشویق کنید تا مطالب شما را پخش کنند.
 1. یک ویرایش نهایی انجام دهید. از یک چک لیست ویرایشی استفاده کنید که به شما کمک کند اشتباهات املایی و دستور زبانی و همچنین خطاهای تایپوگرافی را پیدا کنید. تا زمانی که پست به طور کامل ویرایش نشده، آن را منتشر نکنید.
 1. سئوی صفحه(on-page SEO) را چک کنید. پس از آنکه پست منتشر شد، مطمئن شوید که هیچ گامی از بهینه سازی سئو را از دست نداده اید. می توانید این کار را به کمک ابزار Alexa’s On-Page SEO Checker انجام دهید.

تولید محتوا

 

رایگان سایتتان را سئو کنید!

 

آموزش زبان انگلیسی با موسیقی

لطفا رای دهید

User Rating: ۵ ( ۱ votes)

درباره ی A.H

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *