۱۸ اسفند؛ مراسم نکوداشت استاد آلبرت کوچویی

۱۸ اسفند؛ مراسم نکوداشت استاد آلبرت کوچویی

مراسم نکوداشت استاد آلبرت کوچویی به خاطر ۵۰ سال تلاش فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری و رسانه‌ای در روز ۱۸ اسفند ماه در سالن همایش‌های موزه ملی برگزار می‌شود.

آلبرت کوچویی متولد ۸ تیر ۱۳۲۲ در همدان است. وی فعالیت هنری خود را در رادیو ارومیه آغاز کرد و علاوه بر مجریگری رادیو سال‌هاست که به ترجمه و تألیف کتاب مشغول است.

در طول ۵۰ سال فعالیت، تهیه‌کنندگی و گویندگی برنامه‌های متعدد رادیویی، ترجمه‌ی کتاب «کنسرت ناتمام» (مجموعه شعرهای فردریک گارسیا لورکا از انگلیسی به فارسی)، تألیف مجموعه‌ای از برنامه‌های رادیویی در قالب کتابی با عنوان «حرفی برای گفتن»، سردبیری چند نشریه فرهنگی، علمی و ورزشی، ترجمه کتاب «حماسه آشوری قاطینای پهلوان از آشوری به فارسی»، داستان خوانی و کتاب خوانی رمان ایرانی و خارجی، دوبله و صدا پیشگی برنامه‌های تلویزیون و مستند، نگارش مقالات متعدد در روزنامه‌ها و مجلات داخلی، تماشا، سینما و تئاتر، نگارش مقالات متعدد در روزنامه‌ها و مجلات خارجی همچون ایندیپندنت، گاردین و تایم، منتقد هنرهای تجسمی و نمایشی، مدرس گزارشگری و روزنامه‌نگاری، برنده جایزه‌ی اول جشنواره‌ی بین‌المللی صدا (۱۳۹۰ و ۱۳۹۱) در کارنامه حرفه‌ای او دیده می‌شود.

[highlight highlightColor=”highlight-lightblue” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight] [highlight highlightColor=”highlight-teal” ]ایسنا[/highlight]

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *