نگاهی تازه به نظریه جهان موازی در سریال Counterpart

نگاهی تازه به نظریه جهان موازی در سریال Counterpart

اگر مثل من به سریال های علمی و تخیلی علاقه دارید، به احتمال زیاد با مفهوم دنیای موازی آشنا هستید. دنیایی درست مشابه با دنیای ما که احتمالا در آن دنیا هم من مشغول نوشتن مقاله برای شما هستم و شما هم مشغول خواندن اش. البته احتمال کمی هم وجود دارد که در دنیای مشابه شخص من رییس جمهور باشد، جانش را از دست داده باشد و یا حتی هزاران هزار اتفاق دیگر رخ داده باشد.

نظریه دنیای موازی مخالفان خاص خودش را دارد و البته دلایل فیزیکی و فلسفی زیادی برای رد کردن این نظریه وجود دارد. با این حال جذابیت وجود چنین جهانی باعث شده تا کارگردانان و نویسندگان زیادی در داستان ها و ساخته های خود به این نظریه بپردازند. سریال Counterparts هم یکی از سریال هایی است که تصمیم گرفته تا با دنبال کردن این رویه، نظر علاقه مندان به خود را جلب کند.

[notice noticeType=”alert” ]هشدار: ادامه این متن ممکن است بخش‌هایی از داستان را لو بدهد.[/notice]

هرچند تعداد زیادی از ایرادات نظریه جهان های موازی باز هم به این سریال وارد است اما این بار یک مشکل بزرگ در این داستان به چشم نمی خورد. در سریال Counterparts تنها دو دنیای مشابه به هم وجود دارد که در یک زمان خاص دوگانه سازی شده است. دو دنیای شبیه به هم که مسیری یکسان را طی نمی کنند و اتفاقات و پیشرفت های علمی متفاوتی را تجربه می کنند.

Counterparts داستان مردی است که همزاد خود را ملاقات می کند و قرار است به کمک هم پرده از راز قتل هایی زنجیره ای در هر دو دنیا بردارند. دو همزاد که بسیار شبیه به هم هستند اما بازی های زندگی باعث شده تا شخصیت ای بسیار متفاوت داشته باشند.


هاوارد سیلک (جی. کی. سیمونز)هاوارد سیلک (جی. کی. سیمونز)جی. کی. سیمونز افسانه ای در سریال Counterparts نقش هاوارد سیلک را به عهده گرفته است. هاوارد یک کارمند ساده است که علاقه زیادی به پیشرفت در شغل اش دارد. پیشرفتی که البته هیچگاه برای او امکان پذیر نیست و حالا در میان سالی احساس می کند که سالهاست درجا زده است. زندگی او اما با ملاقات همزادش از جهان دیگر زیر و رو می شود.

امیلی بارتون (اولیویا ویلیامز)امیلی بارتون (اولیویا ویلیامز)امیلی همسر هاوارد است که بر اثر یک تصادف در کما به سر می برد. تصادفی که با گذر زمان متوجه خواهیم شد که چندان اتفاقی نبوده و برای گرفتن جان وی اتفاق افتاده است.

کلیر (نازنین بنیادی)کلیر (نازنین بنیادی)کلیر (نازنین بنیادی) از فرمانده های ارشد گروهی است که ترور شخصیت های مختلف را به عهده دارد. کلیر که شخصیتی دوگانه دارد نقشی اساسی در روند داستان Counterpart را ایفا می کند.

بالدوین (سارا سرایوکو)بالدوین (سارا سرایوکو)بالدوین قاتلی است که از جهانی دیگر برای ترور شخصیت های مختلف به دنیای هاوارد وارد شده. دختری که نتیجه اعتماد اشتباه به کلیر را خیلی زود درک می کند و به یکی از مخالفین او تبدیل می شود.


کانترپارت از آن دسته سریال ها نیست که شما را پای تلویزیون میخ کوب کند اما داستان با روندی مثبت حرکت می کند و در پایان هر قسمت سورپرایز جدیدی را برای شما در آستین دارد. شاید در نگاه اول نام جی. کی. سیمونز نظر ما را به این سریال جلب کرد اما در ادامه نقش آفرینی فوق العاده سارا سرایوکو و نازنین بنیادی ما را شگفت زده کرد. بنیادی که پیش از این نقش های دست چندم سریال ها را به عهده داشته است این بار فرصت را غنیمت شمرده تا توانایی های خود را به هالیوود نشان دهد.

منبع: مجله اینترنتی بخوانید

Written by سهیل بالینی

مؤسس و سردبیر مجله اینترنتی بخوانید بیش از ۱۰ سال است که به عنوان دبیر، نویسنده و روزنامه‌نگار در مجلات چاپی و اینترنتی کشور مانند همشهری، چلچراغ، طنز و کاریکاتور و... فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *