زیردریایی آرژانتینی؛ دقایقی که از دست می رود

زیردریایی آرژانتینی؛ دقایقی که از دست می رود

[notice noticeType=”info” ]این صفحه با انتشار اطلاعات جدید به‌روز‌رسانی می شود[/notice]

[highlight highlightColor=”highlight-red” ]۲۵ نوامبر – ساعت ۰۸:۰۹[/highlight]  به اعضای خانواده کارکنان زیردریایی گفته شده که تمامی این افراد جان خود را از دست داده اند. خشم مردم به خاطر استفاده از زیردریایی قدیمی ادامه دارد.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۵ نوامبر – ساعت ۰۴:۵۴[/highlight]  کانادا هم به کشورهایی پیوست که نیروهای خود را برای یافتن زیردریایی گم شده ارسال کرده است.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۴ نوامبر – ساعت ۰۸:۵۰[/highlight]  دولت آرژانتین اعلام کرد که با تایید صدای انفجار در محل گم شدن زیردریایی و پایان یافتن ذخیره اکسیژن، شانس زنده ماندن کارکنان این زیردریایی به شدت پایین آمده است. این بیانیه خشم بازماندگان این حادثه را به همراه داشته است.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۳ نوامبر – ساعت ۱۹:۰۶[/highlight]  مسئول زیردریایی های ارتش اسپانیا تایید کرد که شانس زیادی وجود دارد که زیردریایی آرژانتینی برای ۴ روز دیگر هم اکسیژن کافی داشته باشد.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۳ نوامبر – ساعت ۱۸:۲۰[/highlight]  بررسی های انجام شده از روز حادثه نشان می دهد که صدای انفجاری بسیار ضعیف در نزدیکی محل احتمالی زیر دریایی شنیده شده است.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۳ نوامبر – ساعت ۱۸:۱۲[/highlight]  ارتش آمریکا یافتن بخشی از زیردریایی را تکذیب کرد. جستجو ادامه دارد.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]۲۳ نوامبر – ساعت ۱۸:۰۰[/highlight]  تلاش برای یافتن زیردریایی گم شده آرژانتینی ادامه دارد. زمان زیادی برای ۴۴ سرنشین این زیر دریایی باقی نمانده و ذخیره اکسیژن آنها به سرعت در حال تخلیه شدن است. زیر دریایی ARA آخرین بار روز ۱۵ نوامبر یعنی ۸ روز پیش با سطح آب تماسی رادیویی داشته و اگر این زیر دریایی سالم باشد ذخیره اکسیژن آن تنها برای ۷ تا ۱۰ روز دوام خواهد آورد.

امید زیادی وجود دارد که زیر دریایی جایی به سطح آب آمده باشد و بتواند با استفاده از یک لوله تنفسی، اکسیژن را به درون کابین وارد کند. امیدی که فعلا در حد یک فرضیه باقی مانده است.

اعضای خانواده کارکنان این زیردریایی در ماردل‌پلاتا جمع شدند و برای سلامت آنها دعا می کنند. کشور های زیادی هم برای کمک داوطلب شدند. انگلستان با تمامی قوا راهی آرژانتین شده تا از یک فاجعه دریایی دیگر جلوگیری کند.

متاسفانه هیچ تماس رادیویی دیگری با مراکز دریایی آرژانتین گرفته نشده. آخرین تماس حاکی از مشکلاتی در سیستم باتری این زیر دریایی بود و پس از آن ارتباط به کلی قطع شد.

اعضای خانواده کارکنان زیر دریایی از این موضوع شکایت دارند که جستجو در عمق دریا خیلی دیر آغاز شده. فرضیه آمدن به سطح آب فرضیه ای بود که به نظر غلط می آید و حالا فرصت زیادی برای جستجو اعماق دریا باقی نمانده است.

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط سهیل بالینی

مؤسس و سردبیر مجله اینترنتی بخوانید بیش از ۱۰ سال است که به عنوان دبیر، نویسنده و روزنامه‌نگار در مجلات چاپی و اینترنتی کشور مانند همشهری، چلچراغ، طنز و کاریکاتور و... فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *