اگر قلبی ضعیف دارید این ۷ نکته را فراموش نکنید

اگر قلبی ضعیف دارید این ۷ نکته را فراموش نکنید

اگر دست و پای شما زیاد سرد می شود یا احساس گز گز در نقاط مختلف بدن خود می کنید، شانس زیادی وجود دارد که شما از ضعف قلب یا عروق رنج می برید. در این مقاله به هفت نکته اشاره می کنیم که می تواند سلامت شما را بهبود ببخشد.

حیوان خانگی
داشتن یک حیوان خانگی، شانس ابتلا به بیماری های قلبی را ۲۵ در صد کاهش می دهد. این رابطه دوست داشتنی ضربان قلب انسان را کم کرده و استرس های روزمره را بهبود می بخشد. داشتن حیوان خانگی می تواند تحرک شما را نیز افزایش دهد که در نتیجه به بهبود شرایط جسمی شما منجر خواهد شد.

مشروبات الکلی
مصرف مشروبات الکی تاثیری منفی بر سلامت عروق دارد و می تواند شانس ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد. نوشیدنی های الکلی کالری بسیار زیادی دارند که در زمینه چاقی نیز خطراتی را به همراه دارد.

فلفل
فلفل قرمز باعث باز شدن عروق می شود و شرایط کلی خون رسانی به بدن را بهبود می بخشد. علاوه بر این فلفل باعث می شود تا دست و پای انسان گرم باقی بماند. در صورتی که به دلایلی مثل حساسیت نمی توانید از فلفل استفاده کنید پیشنهاد می کنیم که سیر و پیاز بیشتری را مصرف و جایگزین فلفل کنید.

لباس
پوشیدن لباس های تنگ یا نامناسب برای فصول مختلف باعث می شود تا خون رسانی به اعضای مختلف بدن به خوبی انجام نشود.

اسید فولیک
فولیک اسید باعث می شود تا سلول های بدن انسان تکثیر را به نحوی بهتر انجام دهند و در نتیجه گلبول های قرمزی سالم تر را برای انسان به ارمغان می آورند. کاهش اسید فولیک بدن منجر به کم خونی و به وجود آمدن لخته خون در عروق می شود.

محل قرار گرفتن پا
بهتر است در هنگام استراحت پاها را کمی بالاتر از بدن قرار دهید تا چرخش و گردش خون در بدن شما بهبود یابد. بالا بردن پاها استرس را نیز کاهش می دهد و فشار کمتری را به قلب و عروق وارد می کند.

ماساژ
ماساژ دادن اعضای بدن به صورت کلی خون رسانی را بهبود می بخشد. می توانید به صورت هفتگی از یک ماساژور حرفه ای برای بهبود شرایط عروق خود استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط سامان بالینی

مؤسس، مدیر و کارشناس سخت افزاری تیم نویسندگی بخوانید، دیدگاهی منظبط و دقیق به مسائل سخت افزاری و بررسی تخصصی گجت های موجود دارد. وی علاوه بر دنیای تکنولوژی و فناوری با خودرو و بازی های کامپیوتری آشنایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *