چهار فایده باورنکردنی عسل طبیعی را بشناسید

چهار فایده باورنکردنی عسل طبیعی را بشناسید

عسل طبیعی یکی از لذیذ ترین مواد غذایی زمین است. این شیرین کننده طبیعی در دستور غذایی بسیاری از ما ایرانیان قرار دارد. هرچند که این روزها نسخه تقلبی آن به وفور پیدا می شود اما هنوز می توان عسل طبیعی را با یک بو کردن ساده تشخیص داد. فواید زیادی برای عسل طبیعی کشف شده و در این مقاله به ۴ فایده مهم این ماده غذایی اشاره خواهیم کرد.

درمان سرفه
عسل طبیعی در فصل سرما کمک زیادی به ما انسان ها می کند. بر اساس مطالعات انجام شده، یک قاشق عسل پیش از خواب، از تمامی داروهای استفاده شده برای درمان سرفه موثر تر است. انجمن پزشکی آمریکا عسل طبیعی را در میان لیست داروهای طبیعی خود قرار داده.

درمان زخم
از زمان های دور عسل برای درمان زخم استفاده شده است. سومری ها اولین قومی بودند که عسل را به عنوان یک دارو برای درمان زخم استفاده کردند. قرار دادن عسل روی زخم و خوردن عسل باعث می شود که زخم و بریدگی زودتر درمان شود. عسل می تواند برای درمان زخم معده نیز موثر باشد.

درمان شوره سر
مخلوطی از عسل طبیعی و آب می تواند خارش و شوره سر را به نوعی باور نکردنی درمان کند. بسیاری از شرکت های بهداشتی از عسل در شامپو های زد شوره خود استفاده می کنند.

افزایش انرژی
عسل طبیعی نه تنها میزان زیادی کالری دارد بلکه می تواند انرژی ذخیره شده در دیگر مواد غذایی را نیز آزاد کند. این ماده مملو از آنتی اکسیدان های لازم برای بدن است که نتیجه ای جز یک روز پر انرژی را برای شما به همراه نخواهد داشت.

[highlight highlightColor=”highlight-blazeorange” ]huffingtonpost.com[/highlight]

به این مطلب امتیاز بدهید...

2 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *