نورگل یشیلچای از جن زیبا حذف می شود؟

نورگل یشیلچای از جن زیبا حذف می شود؟

برنامه خبری ۲۰:۳۰ در گزارشی در مورد فیلم سینمایی جن زیبا این موضوع را مطرح کرد که مسئولین رای به جایگزینی نورگل یشیلچای در این فیلم سینمایی داده اند.

نکته جالب این است که در این گزارش چهره این بازیگر زن ترک تبار به صورتی نمایش داده شد که گویی تصاویری از بازیگران فیلم های غیر اخلاقی نشان داده می شود. در صورتی که نورگل یشیلچای از شناخته شده ترین بازیگران کشور ترکیه است که سابقه ای جهانی دارد. نقش هایی هم که تاکنون بازی کرده همه با فرهنگ آن کشور هماهنگ بوده و هیچ مغایرتی با قوانین کشور ترکیه نداشته است.

پرسش بزرگ این است که سینمایی که ادعای جهانی شدن دارد باید با تصمیماتی اینچنینی عقب نشینی کند؟ آیا استفاده از بازیگران معقول خارجی در نقش هایی که هیچ ایراد فرهنگی و مذهبی به آن وارد نیست خلاف قانون است؟ یا باز هم لابی و سلیقه تعدادی از مسئولین باعث شده تا چنین تصمیمی گرفته شود.

عجیب ترین مساله هم برنامه ای است به نام ۲۰:۳۰ که با پول بیت المال تهیه می شود و روندی شبیه به نشریات زرد دارد. اغلب ویژه نامه های تحلیلی این برنامه انسان را یاد مجلات خاله زنک خانواده می اندازد که هیچ پیشرفت فرهنگی و علمی در پس زمینه آن قرار نگرفته است. شاید بهتر باشد ویژه نامه ای در مورد خود برنامه ۲۰:۳۰ تهیه شود و یک نظر سنجی از مردم صورت بگیرد تا ببینیم آیا کسی هنوز به این شله قلم کار خبری اعتقاد دارد یا نه…

[highlight highlightColor=”highlight-lightblue” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight]

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط سهیل بالینی

مؤسس و سردبیر مجله اینترنتی بخوانید بیش از ۱۰ سال است که به عنوان دبیر، نویسنده و روزنامه‌نگار در مجلات چاپی و اینترنتی کشور مانند همشهری، چلچراغ، طنز و کاریکاتور و... فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *