آیا اسپینر ها برای سلامت انسان مضر هستند؟

آیا اسپینر ها برای سلامت انسان مضر هستند؟

فروشگاه مشهور تارگت (Target) در آمریکا به تازگی دو مدل از انواع مختلف فیجت اسپینر را از فروشگاه فیزیکی و آنلاین خود حذف کرده است. دو مدل بررسی شده توسط کارشناسان دارای مقادیر بسیار زیادی از سرب بوده اند. مقادیری ۱۰۰ برابر بیشتر از استاندارد اسباب بازی در کشور آمریکا.

پیش از این اسپینر ها در گروه وسائل عمومی قرار می گرفتند اما با تغییر دسته بندی حالا به دسته اسباب بازی وارد شده اند. این تغییر باعث شد که تست سرب نیز به بررسی های معمول روی اسپینر ها اضافه شود.

اسپینر ها در ایران نیز از محبوب ترین اسباب بازی ها به حساب می آیند. اسپینر هایی که اغلب از کشور چین به ایران وارد شده و هیچ مراحل استاندارد گذاری را طی نمی کنند. پرسش بزرگ این است که جز مسئولین وزارت بهداشت ایران، چه کسی مسئول تمامی بیماری ها و مضراتی خواهد بود که اسپینر ها برای کودکان ایرانی ایجاد کرده و خواهند کرد. پرسشی که احتمالا مانند اغلب مسائل پرسیده شده از وزارت بهداشت، نافرجام خواهد ماند.

[highlight highlightColor=”highlight-lightblue” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight]

Written by آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *