نگاهی به فواید استفاده روزمره از میز ایستاده

فواید استفاده روزمره از میز ایستاده

نشستن زیادی می تواند شما را بکشد! این جمله شاید کمی دراماتیک به نظر بیاید اما واقعیت دارد. تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا انجام شده نشان می دهد که هر آمریکایی حداقل ۶ ساعت در روز می نشیند. هرچند هنوز دلایلی مشخصی برای خطرهای احتمالی ناشی از نشستن زیاد از حد کشف نشده، اما بر اساس آمار این عمل می تواند شانس ابتلا به دیابت، سرطان و بیماری های قلبی را به شدت افزایش دهد.

تحقیقاتی دیگر که در دانشگاه میشیگان انجام شده نشان می دهد که شانس زندگی در افرادی که به صورت روزمره از میز های ایستاده استفاده می کنند ۲۵ درصد افزایش می یابد. البته این موضوع با توجه به کاهش شانس ابتلا به سرطان، دیابت و بیماری های قلبی، طبیعی به نظر می رسد.

نکته ای دیگر که می توان در نظر گرفت این است که انسان به صورت ایستاده در هر ساعت ۵۰ کیلو کالری بیشتر مصرف می کند که می تواند به کاهش نتایج منفی ناشی از چاقی نیز بینجامد.

با این حال پیش از این تغییر بزرگ بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید. نکته نخست این است که ساعات کمتری را در روزهای آغازین این تغییر به ایستادن اختصاص دهید تا بدن به شرایط جدید عادت کند. بهتر است از کفش های طبی در هنگام کار استفاده کنید تا زاویه بهتری را برای ایستادن در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید که حرکت کردن از ایستادن نیز بیشتر می تواند به شرایط جسمانی شما کمک کند. در صورتی که استفاده از میز های ایستاده برای شما به یک عادت تبدیل شود، می توانید از یک تردمیل در کنار میز استفاده کنید تا هرچه بهتر شرایط جسمانی خود را بهبود ببخشید.

[highlight highlightColor=”highlight-orange” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight]

Written by آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *