برای آندره‌آ پیرلو؛ رهبر تمام نشدنی فوتبال ایتالیا

برای آندره‌آ پیرلو ؛ رهبر تمام نشدنی فوتبال ایتالیا | Andrea Pirlo Retired

اواخر دهه نود فوتبال ایتالیا برای من که یک طرفدار دو آتشه میلان هستم چندان دلچسب نبود. هرچند زاکرونی موفق شد در این دوران یک قهرمانی سری‌آ برای میلان به ارمغان بیاورد اما میلان او با میلان ساکی و کاپلو زمین تا آسمان فرق داشت. بعد از زاک، چزاره مالدینی و فاتح تریم هم نتوانستند دل هواداران میلان را به دست بیاورند تا اینکه نوبت به کارلو آنچلوتی (Carlo Ancelotti) رسید.

سرمربی جوان میلان در یک اقدام عجیب و غریب، روی کاستا (Rui Costa) گران قیمت را نیمکت نشین کرد و پست هافبک دفاعی را بازیکنی داد که هیچ شباهتی به هافبک‌های دفاعی معمول فوتبال جهان نداشت. حضور ثابت پیرلو (Andrea Pirlo) که به تازگی از اینتر به میلان پیوسته بود در روزها نخست این تغییر و حتی تا پایان فصل اول چندان موثر نبود تا همه‌ی طرفداران میلان حسرت جدایی آلبرتینی را بخورند.

اما اولین فصل کامل مربیگری کارلتو در میلان همه چیز را تغییر داد. پیرلو کمی عقب‌تر و در پستی جدید به کار گرفته شد تا بتواند حرکات تیمی میلان را از عمق برنامه ریزی کند. آندره‌آ در پست جدید توانست نظر تمامی کارشناسان فوتبال را به خود جلب کند. سرعت فوق‌العاده میلان در تقسیم توپ همانقدر که به فرارهای کاکا مرتبط بود به دید باور نکردنی پیرلو وابسته بود.

برای آندره‌آ پیرلو ؛ رهبر تمام نشدنی فوتبال ایتالیا | Andrea Pirlo Retired

درخشش پیرلو در میلان سالها ادامه داشت تا وقتی که بحران جدید در این باشگاه باعث شد این ستاره بی نظیر خط میانی میلان و فوتبال ایتالیا با بی مهری به رقیب دیرینه میلان یعنی یوونتوس بپیوندد. گالیانی که فکر می‌کرد فوتبال پیرلو تمام شده باید ۴ سال تمام شاهد قهرمانی‌های رقیبی می‌بود که ستاره خط میانی‌اش را در یکی از احمقانه‌ترین نقل انتقالات فوتبال، به صورت رایگان به خدمت گرفته بود.

سال‌های پایانی پیرلو بزرگ که در ایتالیا به او لقب Maestro (رهبر ارکستر) داده بودند در فوتبال آمریکا گذشت. پیرلو ۳۸ ساله حتی در این کشور هم به درخشش ورزشی خود ادامه داد تا نشان دهد هوش بالای او نیاز چندانی به آمادگی بدنی ندارد.

در فوتبالی که در ۱۰ ۱۵ سال گذشته همه حرف‌ها و بحث‌ها به رونالدو و مسی خلاصه می‌شود شاید جای خلاق‌ترین هافبک دفاعی تاریخ در تالار افتخارات توپ طلا و مرد سال اروپا خالی باشد. بدون شک جای خالی پیرلو‌ ای که شش سری‌آ، دو چمپیونز لیگ، دو سوپر کاپ و مهمتر از همه جام جهانی ۲۰۰۶ را در کارنامه خود دارد، در فوتبال جهان به شدت احساس خواهد شد.

[highlight highlightColor=”highlight-lightblue” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight]

به این مطلب امتیاز بدهید...

1 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط سهیل بالینی

مؤسس و سردبیر مجله اینترنتی بخوانید بیش از ۱۰ سال است که به عنوان دبیر، نویسنده و روزنامه‌نگار در مجلات چاپی و اینترنتی کشور مانند همشهری، چلچراغ، طنز و کاریکاتور و... فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *