برندگان نهایی مسابقه عکاسی حیات وحش لندن

هر ساله در موزه تاریخ طبیعی لندن مسابقه‌ای بین عکاسان حیات وحش برگزار می‌شود. امسال 50 هزار عکاس این حوزه از 92 کشور در این مسابقه شرکت کردند و تصاویر ارزنده خود را به نمایش گذاشتند. تصویری که موفق به کسب جایزه برتر این مسابقه شد، تصویر کرگدنی با بدن زخمی بوده که شاخ آن بریده شده است، عکاس این تصویر معتقد است که این تصویر نشان دهنده فجیع‌ترین و خشن‌ترین جنایت‌های بشر علیه حیوانات است. در ادامه به معرفی ده مورد از برترین تصاویر حیات وحش شرکت داده شده در این مسابقه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.


  1. گنج قطب شمال. عکاس: گورسکوف از روسیه

این عکس در جزیره ورانگل واقع در اقیانوس منجمد شمالی گرفته شده است. هر ساله تعداد زیادی از غازهای برفی برای تولید مثل به این منطقه مهاجرت می‌کنند. روباه‌های قطبی نهایت استفاده را از این ضیافت می‌کنند و با دزدیدن تخم این پرندگان و پنهان کردن آن‌ها، غذای روز مبادای خود را تأمین می‌کنند.


  1. فرزندان جنگل‌های بارانی، عکاس: چارلی همیلتون جیمز از انگلستان

این تصویر در رودخانه یامی باتو گرفته شده است و یک دختر پرویی با یک میمون تامارین که حیوان خانگی‌اش است، در حال شنا کردن است. اهالی این منطقه احترام زیادی برای طبیعت قائل هستند و خود را جزئی از آن می‌دانند. اگر میمون بچه‌داری در این منطقه کشته شود، بچه‌های خردسال اهالی منطقه از بچه آن به عنوان حیوان خانگی مراقبت می‌کنند و پس از بزرگ شدن آن را به طبیعت باز‌می‌گردانند.


  1. مبارزه‌ای در برف، عکاس: ارلند هاربگ از نروژ

این تصویر که در یکی از جنگل‌های نروژ گرفته شده است، تنش و مبارزه بین دو خرگوش صحرایی را نشان می‌دهد که در یک شب برفی برای تصاحب غذای باقی‌مانده حیوان دیگری، با یکدیگر به سختی مبارزه می‌کنند. عکاس این تصویر پس از ثبت آن تصمیم گرفته است برای افزایش جذابیت و گیرایی تصویر، آن را سیاه‌و‌سفید کند.


  1. توله خرس در آغوش خرس، عکاس: اشلی اسکالی از آمریکا

این عکس تاثیر گذار و جذاب در ساحل ثبت شده است. عکاس این تصویر تحت تاثیر رابطه عاطفی خرس مادر و دو توله‌اش قرار گرفته است و هنگامی که یکی از توله‌ها ایستاده بوده و در حال بازی با مادرش بوده است، سریعا این صحنه تماشایی را ثبت کرده است. خرس‌های قهوه‌ای معمولا منزوی هستند؛ اما رابطه عاطفی بسیار خوبی با فرزندان خود برقرار می‌کنند.


  1. روباه محبوس در برف، عکاس: اشلی اسکالی از آمریکا

این عکس هم توسط اشلی خوردسال از یک روباه قرمز در حال شکار و محبوس در برف گرفته شده است. روباه‌های قرمز غالبا برای یافتن طعمه حفره‌های عمیقی در برف حفر می‌کنند؛ اما در بیشتر موارد این تلاش آن‌ها نتیجه‌ای ندارد!


  1. وزغ در حال استراحت، عکاس: جیمز کولِبرِس از اسپانیا

این عکس یکی از تصاویر شرکت داده شده در بخش فینال تصاویر پرتره حیوانات است. این تصویر از وزغی تند و تیز در ساحل رودخانه زمانی که در حال استراحت بوده است، گرفته شده است و زمانی که شکم خود را باد کرده است، نقطه‌های سفید بر روی شکمش که مانند ستاره هستند، توجه عکاس را به خود جلب کرده است.


  1. کرگدن زخمی، عکاس: بِرِنت استیرتون از آفریقای جنوبی

این عکس برنده جایزه بزرگ مسابقه حیات وحش موزه تاریخ لندن شده است. در این تصویر کرگدنی زخمی به تصویر کشیده شده است که به خاطر شاخش قربانی بی‌رحمی انسان‌ها شده است. متاسفانه قاچاق غیرقانونی شاخ کرگدن در آفریقای جنوبی باعث نابودی تعداد زیادی از این حیوانات شده است. بدون تردید این تصویر یکی از برترین تصاویر حیات وحش مسابقه امسال عکاسی حیات وحش موزه تاریخ طبیعی لندن است.


  1. صمیمیت بین انسان و مورچه‌خوار پولک دار، عکاس: آدریان استیرن از استرالیا

مورچه‌خوار پولک دار معمولا رابطه خوبی با انسان ندارد؛ اما در این عکس رابطه بین انسان و حیوان به زیبایی هر چه تمام‌تر به تصویر کشیده است. مورچه‌خوار پولک‌دار به دلیل گوشت و پولک‌هایش به میزان گسترده‌ای قاچاق می‌شود.


  1. اسب دریایی در حال جمع‌آوری زباله

همانطور که می‌دانید زباله‌ها و پسماندها به طور فزاینده‌ای در حال ورود به دریاها و اقیانوس‌ها هستند. در این تصویر، یک اسب دریایی در حال حمل گوش ‌پاک‌کن است و از آن به عنوان تکیه‌گاه استفاده کند؛ زیرا این حیوان به دلیل شکل بدن خود نمی‌تواند به خوبی شنا کند. این عکس هشداری بزرگ برای نابودی تدریجی محیط زیست است.


  1. مراقبت از ایگوناهای تازه متولد شده، عکاس: رابینسون مور از انگلستان

ایگوانای جامائیکایی نادرترین گونه مارمولک‌ها است که محققان چند سال پیش تصور می‌کردند نسل آن‌ منقرض شده است؛ اما در سال 1990 تعداد کمی از این نوع ایگوانا کشف شد. در‌‌حال‌حاضر از بازماندگان آن‌ها با دقت زیادی مراقبت می‌شود و از آن‌ها در برابر شکارچیان این حیوانات مانند میمون پوزه‌دراز محافظت می‌شود. متاسفانه برنامه‌های دولت جامائیکا برای ساخت‌و‌ساز در جنگل‌های محل زندگی این حیوانات، خطر بزرگی برای این گونه نادر محسوب می‌شود.

امیدواریم برترین تصاویر حیات وحش مسابقه 2017 عکاسی حیات وحش موزه تاریخ طبیعی لندن برای شما جذاب بوده باشد.

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط احمد‌رضا فرهبد

عضو ارشد تحریریه بخوانید مدت‌هاست به عنوان نویسنده، مترجم و کارشناس، با سایت‌ها و نشریات مختلف همکاری دارد. از جمله علاقه‌مندی‌های وی می‌توان به نگارش مقالات علمی، فناوری، سینمایی و گردشگری اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *