با ۱۰ نفر از خوش شانس ترین افراد جهان آشنا شوید

با خوش شانس ترین افراد جهان آشنا شوید

ممکن است هر کسی چندین بار خوش‌شانسی را در زندگی خود تجربه کند که واقعا هم احساس خوبی است؛ اما برخی از افراد به معنای واقعی کلمه خوش‌شانس هستند و موقعیت‌های شگفت‌انگیزی را تجربه کرده‌اند که از لحاظ علمی و منطقی تقریبا غیر ممکن هستند و حتی تصور آن‌ها نیز برای شما ممکن نیست. در ادامه ده نفر از خوش‌ شانس‌ ترین افراد جهان را معرفی‌می‌کنیم که یکی از آن‌ها هشت بار از مرگ حتمی جان سالم به در برده و 1.1 میلیون دلار نیز در در قرعه‌کشی برنده شده است!


10. بیل مرگان

بیل مرگان مدتی پیش با یک کامیون تصادف شدیدی کرد و راننده کامیون خودرو او را زیر گرفت. او پس از این حادثه 12 روز در کما بود و پزشکان دیگر امیدی به زنده ماندن او نداشتند؛ بنابراین با قطع کردن تجهیزاتی که او را زنده نگه می‌داشت، به زندگی او پایان دادند؛ اما او پس از گذشت 14 دقیقه از زمان مرگ دوباره زنده شد؛ البته خوش‌شانسی او به همین جا ختم نشد و مدتی بعد در یک قرعه‌کشی یک خودروی 17000 دلاری برنده شد. خوش‌شانسی او باعث شد از او برای حضور در یک برنامه تلویزیونی دعوت کنند و در آن برنامه هم دوباره 250000 دلار برنده شد!


9. ادوین رابینسن

آمار نشان داده است که صاعقه معمولا از هر 12000 نفر به یک نفر برخورد می‌کند. ادوین رابینسن 62 ساله که نابینا و ناشنوا است، یکی از قربانیان این پدیده طبیعی است. او پس از این حادثه بی‌هوش شد، اما در کمال ناباوری پس از 20 دقیقه به هوش آمد و به سختی خود را به تخت خواب رساند؛ اما این اتفاق تنها معجزه زندگی او نبود و پس از اینکه از خواب بیدار شد، متوجه شد دوباره بینایی و شنوایی خود را به دست آورده است!


8. جان جیندر

آیا می‌دانید شانس برنده شدن شما در قرعه‌کشی از احتمال برخورد شهاب‌سنگ با شما نیز کمتر است؟! اما این موضوع در مورد جان جیندر اصلا درست نیست؛ زیرا او چهار بار در قرعه‌کشی برنده میلیون‌ها دلار پول شده است؛ او در یک قرعه‌کشی برای  نخستین بار 5.4 میلیون دلار برنده شد و ده سال بعد هم 2 میلیون دلار بیشتر از جایزه قبلی خود برنده شد. دو سال بعد او 3 میلیون دلار دیگر برنده شد و آخرین بار هم در سال 2008 ده میلیون دلار دیگر هم به جیب زد! این اتفاق حتی دانشمندان را هم شگفت‌زده کرده است!


7. تسوتوما یاگومی

این مرد ژاپنی دو بار از بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی جان سالم به در برده است. وی نخستین بار در هیروشیما مورد هدف بمب اتمی قرار گرفت؛ اما این حادثه به زندگی او پایان نداد و فردای آن روز در کمال سلامت در محل کار خود در ناکازاکی حاضر شد. متاسفانه آن روز ناکازاکی هم مورد هدف بمب‌های اتمی آمریکا قرار گرفت؛ اما این بار هم آقای یاگومی از این مهلکه سخت جان سالم به در برد؛ بی تردید او خوش‌شانس‌ترین و شاید جان‌سخت‌ترین مرد تاریخ ژاپن است.


6. مارتن دجونگ

بیل مرگان و تسوتوما یاماگوچی تنها افراد لیست ما نیستند که زنده ماندن آن‌ها فراتر از معجزه بود؛ داستان مارتن دجونگ هم شگفت‌انگیز است. او دو بار پس از خرید بلیط هواپیما تصمیم گرفت با هواپیمای دیگری سفر کند؛ اما هر دو هواپیمایی که این شخص قبل از تغییر تصمیم خود می‌خواست با آن‌ها پرواز کند، دچار سانحه شدند و سقوط کردند.


5. نیکرین

نیکیرین یکی از راهبه‌های برجسته ژاپنی بوده و آثار مذهبی زیادی از خود به جای گذاشته است؛ اما عده‌ای از حکام آن زمان آثار او گمراه کننده می دانستند و تصمیم گرفتند که او را با فجیع‌ترین شکل ممکن یعنی زدن سر با شمشیر مجازات کنند؛ اما هنگامی که جلاد شمشیر را برای اجرای حکم بالا برد، رعد و برق با او برخورد کرد و در دم جان باخت؛ نیکرین پس از این حادثه به دلیل شرایط موجود آزاد شد و تا اخر عمر در تبعید به سر برد.


4. تری پریس

همانطور که می‌دانید صدف در برخی از کشورها غذایی رایج و محبوب است. تری پریس یکی از افرادی است که تا آخر عمر خود عاشق این غذا خواهد بود؛ زیرا او روزی در حالی که صدف می‌خورد، در کمال ناباوری مرواریدی در یکی از آن‌ها پیدا کرد و آن را روی یک حلقه 500 پوندی کار کرد. می توان گفت احتمال یافتن مروارید در صدف خوراکی یک در میلیون است!


3. آندرس هلسترپ

سقوط آزاد از هواپیما به‌خودی‌خود ورزشی خطرناک و در عین هیجان‌انگیز است؛ حال تصور کنید در هنگام سقوط یک شهاب‌سنگ هم با سرعت شما را دنبال کند! شاید حتی تصور چنین چیزی هم برایتان غیر ممکن باشد؛ اما این اتفاق واقعا برای آندرس هلسترپ اتفاق افتاده است و زمانی که ماجرا را برای دوستان خود تعریف می‌کرد، دوستانش فکر می‌کردند دچار توهم شده است؛ اما او با دوربین خود از شهاب‌سنگ عکس گرفته‌ بود؛ بعدها مشخص شد که یک شهاب‌سنگ در فاصله بیست کیلومتری از مکان فرود آندرس هلسترپ منفجر شده است و او اصلا دچار توهم نشده است.


2. لینا پالسون

لینا پالسون سال‌ها پیش حلقه نامزدی خود را گم کرد و مدت‌ها برای یافتن آن تلاش کرد؛ اما پس از گذشت چند سال جستجو، از یافتن حلقه خود ناامید شد تا اینکه روزی با صحنه‌ای بسیار عجیب روبرو شد، او در حالی که مشغول برداشت هویج بود و هویج‌ها را از خاک بیرون می‌کشید، متوجه شد که حلقه او دور یکی از هویچ‌ها است! احتمالا بذری به دیواره حلقه چسبیده بوده است و هنگامی که حلقه در خاک فرو رفته است، آن بذر رشد کرده است.


1. فِرِین سِلِک

دیگر وقت آن است که با خوش‌ شانس‌ ترین فرد لیست ما آشنا شوید. آقای سلک هشت بار از مرگ حتمی جان سالم به در برده است!

سال 1963  قطار حامل او به درون رودخانه یخ‌زده‌ای سقوط کرد، اما او هیچ آسیبی ندید. تنها یک سال بعد یک سال بعد برای اولین و آخرین بار سفر با هواپیما را تجربه کرد؛ اما هواپیما سقوط کرد و او برای بار دوم زنده ماند. سه سال بعد در حال رانندگی با اتوبوس به درون رودخانه‌ای سقوط کرد، اما این بار هم شانس با او یار بود. دو سال بعد در حالی که به فرزندش آموزش تیر‌اندازی می داد، سهوا به خودش شلیک کرد؛ اما این بار هم تسلیم مرگ نشد. او دوبار هم تصادف کرد و در هر دو بار نیز خودروی او آتش گرفت؛ اما در هر دو تصادف کوچکترین آسیبی ندید. در سال 1995 نیز اتوبوسی با او برخورد کرد؛ اما به جزء یک‌سری آسیب‌های جزئی آسیب دیگری ندید. یک سال پس از این حادثه، در حین رانندگی متوجه شد که در حال برخورد با یک کامیون است؛ بنابراین خودروی خود را به سمت گارد ریل کنار جاده هدایت کرد که موجب شکستن گارد ریل بر اثر فشار خودرو شد و چون کمربند نبسته بود، از خودرو به بیرون پرتاب شد و به دره‌ای به عمق 92 متر سقوط کرد ولی این بار هم تسلیم مرگ نشد. در ضمن شانس در تولد 73 سالگی آقای سلک نیز به او رو کرد و در قرعه‌کشی 1.1 میلیون دلار برنده شد.

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]listverse.com[/highlight]

به این مطلب امتیاز بدهید...

4 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط احمد‌رضا فرهبد

عضو ارشد تحریریه بخوانید مدت‌هاست به عنوان نویسنده، مترجم و کارشناس، با سایت‌ها و نشریات مختلف همکاری دارد. از جمله علاقه‌مندی‌های وی می‌توان به نگارش مقالات علمی، فناوری، سینمایی و گردشگری اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *