اسفنج شستشوی ظروف؛ آلوده‌ ترین جای آشپزخانه

باورنکردنی: اسفنج شستشوی ظروف؛ آلوده‌ ترین جای آشپزخانه

اسفنج شستشو حاوی میلیاردها باکتری و میکروب است که می‌تواند در افرادی با سیستم ضعیف دفاعی، بیماری‌هایی مانند سینه‌پهلو و مننژیت را ایجاد کند. یکی از این باکتری‌ها به نام Moraxella osloensis علاوه بر اینکه باعث به وجود آمدن بیماری در بدن انسان می‌شود، عامل بوی بد پوشاک نیز به حساب می‌آید.

نکته عجیب این است که حتی با جوشاندن یا قرار دادن اسفنج در مایکروویو هم این باکتری‌ها از میان نمی‌روند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که اسفنج‌هایی که هیچگاه جوشانده نشده‌اند از اسفنج‌های شسته یا جوشانده شده، مقادیری کمتر از باکتری را به همراه داشته‌اند.

تعداد باکتری‌های موجود در یک اینچ از اسفنج آشپزخانه از تعداد تمامی انسان‌های روی زمین بیشتر است. علاوه بر باکتری و میکروب‌های ذکر شده، مقادیر زیادی از مدفوع نیز در اسفنج آشپزخانه وجود دارد.

پرسشی که به ذهن می‌آید این است که چگونه می‌توان اسفنج آشپزخانه را تمیز کرد؟ پاسخ ساده است: بهتر است از ماشین‌های شستشوی ظروف استفاده کنید یا اسفنج را هر هفته تعویض کنید.

[highlight highlightColor=”highlight-lightblue” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight] [highlight highlightColor=”highlight-pistachio” ]sciencemag.org[/highlight]

Written by آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *