ترجمه در جاده؛ اثر مشهور جک کرواک، با تأخیر ۶۰ ساله

جک کرواک

جک کرواک (Jack Kerouac) رمان نویس و شاعر آمریکایی فرانسوی تبار است که در ۱۲ مارس ۱۹۲۲ در لوول، ماساچوست به دنیا آمد. وی در دانشگاه کلمبیا و در رشته فوتبال تحصیل کرد. در این دانشگاه او با آلن گینزبرگ و ویلیام اس. باروز آشنا شد و این سه تبدیل به اعضای مرکزی نویسندگان نسل بیت شدند. او یک بت‌شکن ادبی در کنار ویلیام باروز و آلن گینزبرگ به حساب می‌آید.

در جاده (On the Road) یک رمان از نویسنده آمریکایی جک کرواک است که در سال ۱۹۵۷ توسط وایکینگ پرس منتشر شد. این اثر نوعی خودزندگی‌نامه است و حاصل تجربیات کرواک در ملاقات با مردم مختلف در سرتاسر آمریکا است. این کتاب در رتبه ۵۵ صد رمان برتر به انتخاب کتابخانه مدرن قرار دارد. همچنین فیلمی تحت عنوان در جاده در سال ۲۰۱۲ بر اساس این رمان توسط والتر سالس ساخته شده است.

جک کرواک

رمان در جاده کرواک، مشهورترین نوشته این نویسنده بزرگ معاصر است که با تأخیری ۶۰ ساله و توسط یاشین آزادبیگی به زبان فارسی ترجمه شده است. پیش از این از رمان‌های جک کرواک، ولگردهای دارما و بیگ سور با ترجمه فرید قدمی در انتشارات روزنه و مگی کسیدی با ترجمه یگانه وصلی در انتشارات مروارید نیز منتشر شده‌اند.

به این مطلب امتیاز بدهید...

0 امتیاز
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

نوشته شده توسط سهیل بالینی

مؤسس و سردبیر مجله اینترنتی بخوانید بیش از ۱۰ سال است که به عنوان دبیر، نویسنده و روزنامه‌نگار در مجلات چاپی و اینترنتی کشور مانند همشهری، چلچراغ، طنز و کاریکاتور و... فعالیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *