حقایق عجیب در مورد رئیس‌جمهورهای آمریکا: جرج واشنگتن

حقایق عجیب در مورد رئیس‌جمهورهای آمریکا: جرج واشنگتن

جرج واشنگتن زندگی جالب و پرمخاطره‌ای داشت. او به عنوان فرمانده انقلابیون کار خود را در دنیای سیاست آغاز کرد، آمریکای فعلی را تأسیس کرد و به عنوان اولین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد. نکته جالب این است که جرج واشنگتن بعد از مرگش داشت به اولین زامبی آمریکا نیز تبدیل می‌شد.

مشکلات از وقتی شروع شد که در سال ۱۷۹۹ علائم سرماخوردگی در جرج واشنگتن نمایان شد. علم پزشکی در آن دوران چندان پیشرفتی نکرده بود و مجموعه‌ای از اشتباهات پزشکی باعث شد تا مقدار زیادی از خون رییس‌جمهور نگون‌بخت از بدنش خارج شود.

حقایق عجیب در مورد رئیس‌جمهورهای آمریکا: جرج واشنگتن

درمان از خود بیماری بدتر بود و جرج واشنگتن در ۱۴ دسامبر از دنیا رفت. در این میان پزشکی به نام ویلیام تورنتن باور داشت می‌تواند جرج واشنگتن را به زندگی برگرداند. او اعتقاد داشت اگر بتواند به نحوی هوا را به ریه‌های واشنگتن وارد کند و خون او را با خون گوسفند عوض کند، می‌تواند جرج واشنگتن را به زندگی برگرداند.

البته با دانش آن دوران پیشنهاد تورنتن چندان عجیب نبود چون جرج واشنگتن در واقع از کمبود اکسیژن و خون جان خود را از دست داده بود. البته پزشکان در آن زمان نمی‌دانستند که خون گوسفند توانایی جایگزینی خون انسان را ندارد.

خانواده واشنگتن در پایان پیشنهاد تورنتن را رد کردند و اجازه ندادند تا این پزشک جرج واشنگتن را به زندگی برگرداند. البته معلوم نبود اگر تورنتن به نحوی موفق شود، انسان برگردانده شده به حیات چه موجودی باشد! شاید یک زامبی…

[highlight highlightColor=”highlight-teal” ]مجله اینترنتی بخوانید[/highlight]

Written by آنالیلیا الله‌وردیان

خبرنگار و کارشناس گردشگری مجله اینترنتی بخوانید دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل است و در مقطع دکترا در رشته خبرنگاری مشغول به تحصیل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *